Kalkulator
Przetargi
Biuletyn Informacji Publicznej
Platforma zakupowa

Informacja BPEC dla odbiorców ciepła

07.11.2022

Informujemy odbiorców ciepła, że w związku  z wejściem w życie ustawy z dnia  15 września 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967) otrzymaliście Państwo za miesiąc październik 2022 r. faktury z obniżonymi średnio o 10% stawkami za ciepło.

Informacja o kwocie pomniejszenia kosztów uwidoczniona została na fakturach.

Obniżka kosztów dotyczy wyłącznie wytwarzania ciepła wobec czego stawki opłat za usługi przesyłowe i dystrybucji ciepła nie ulegają zmianie – wszystkich odbiorców  obowiązują  stawki opłat przesyłowych według obowiązującej w danym okresie rozliczeniowym Taryfy dla ciepła.

Odbiorcy ciepła, którym  nie przysługuje obniżona  stawka („cena z rekompensatą”) obciążani będą zgodnie z aktualnie obowiązującą w danym okresie rozliczeniowym Taryfą dla ciepła. Dotyczy to odbiorców, którzy nie pobierają ciepła na potrzeby gospodarstw domowych oraz nie są tzw. podmiotami wrażliwymi (żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje kultury itd.).

Jednocześnie BPEC Sp. z o. o. przypomina, że  uruchomiliśmy  nowoczesny i wygodny w użyciu serwis internetowy e-BOK, dzięki któremu można:

  • odebrać  wygodnie e-fakturę, którą można zawsze otrzymać  na czas,
  • szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacić fakturę,
  • sprawdzić saldo rachunku oraz skontrolować zużycie.

Wystarczy wejść na stronę www.bpec.pl kliknąć przycisk e-BOK lub wejść na ebok.bpec.pl  zarejestrować się i sprawdzić korzyści.