Pogotowie ciepłownicze: tel. 993, +48 512 247 885
Wyślij zgłoszenie

_DSC8586 kopia.jpeg

Uroczyście rozpoczęto budowę nowego, zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę o mocy 6 MW w BPEC Sp. z o. o. To największa w historii naszego miasta inwestycja o wartości 26 mln złotych. Realizowana jest przez Gminę Brzeg wspólnie z Brzeskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

W uroczystości, która odbyła się 25 marca 2024 roku wzięli udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, członkowie zarządu Generalnego Wykonawcy oraz licznie zaproszeni goście. Budowa nowego źródła ciepła będzie stanowić znaczący krok w kierunku całkowitej rezygnacji ze spalania węgla w celu wytwarzania ciepła dla mieszkańców Brzegu. Po realizacji inwestycji, ok. 30-40% ciepła będzie produkowane w miejskiej spółce ciepłowniczej z OZE, jakim jest biomasa.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki dotacji w kwocie 19 mln zł, przyznanej Gminie Brzeg przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.  Za budowę nowej kotłowni odpowiada konsorcjum firm Miko – Tech Sp. z o. o z Łazisk Górnych oraz Smart EPC Sp. z o. o z Gliwic. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2025 roku.


Galeria

 

Data publikacji: 26.03.2024

Polecamy

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
  • Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Urząd Miasta Brzeg
  • ePuap.jpeg
Przewiń do góry